Doprava do Severního Irska

Barbora Smoradová 3. Srpen 2012 - 10:50

Nejjednodušší způsob dopravy do Severního Irska je letadlem. Nejčastěji se létá do irského Dublinu, přímé spojení do něj funguje z Vídně, Prahy i Bratislavy.

Nejlevnější společností je nízkonákladový Ryanair, který v současnosti nabízí přímé spojení do Dublinu pouze z Bratislavy. Pohodlně se do Dublinu dostanete z Vídně přímým letem také s irskou společností Aer Lingus. Ze zkušeností doporučujeme server Královna.cz, kde si můžete na jednu letenku koupit i navazující lety. Tato možnost Vám zajišťuje náhradní letecký spoj v případě zpoždění letu.

V Severním Irsku jsou oblíbená letiště v Belfastu nebo v Derry, cena letenek na tato letiště ovšem bude vyšší a stejně budete muset přesedat v Dublinu.

Pro lepší orientaci ve velkém množství leteckých společností můžete využít internetových vyhledávačů jako je skyscanner.cz nebo ebookers.com, tyto vyhledávače mají velkou výhodu v tom, že Vám srovnají ceny mnoha leteckých společností na Vámi vybrané trase.

Pro ty z Vás, kteří jsou unavení z létání do Dublinu, máme jeden tip: Plujte trajektem v kombinaci s jízdou vlakem. Na uvedených www stránkách: RailEasy.co.uk nebo IrishFerries.com najdete spojení do Dublinu z jakéhokoliv města ve Velké Británii (trajekty můžete najít i na DirectFerries.co.uk). Cesta tak bude trvat mnohem déle než letadlem, ale o to větší to bude dobrodružství.

Do Severního Irska se můžete dopravit i svým autem. Cesta bude náročná, budete muset cestovat trajekty (viz předchozí odkazy nebo StenaLine.co.uk, P&OFerries.com). Několik cestovních kanceláří nabízí za velmi výhodné ceny (i výhodnější než na internetu) zajišťování trajektů, ubytování, vstupů do muzeí i celých cestovních plánů pro jednotlivce i skupiny nebo také skupinové zájezdy autobusem do Severního Irska (s předem jimi stanoveným nebo Vámi stanoveným plánem), mezi takové patří společnosti patří například CK Zuzana Smoradová. Zajímavou nabídku zájezdů naleznete také na serverech Invia.cz nebo Dovolená.cz.